Lípy Vysočiny

By Obec Fryšava,

  Filed under:
  Comments: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lípy Vysočiny

Z pověření Kraje Vysočina: starostům obcí a měst kraje

Milí spoluobčané,

28. října 2018 uplyne 100 let od vzniku naší republiky. Kraj Vysočina se toto významné jubileum naší státnosti rozhodl oslavit originálním způsobem, k němuž se může připojit i Vaše město či obec. Vysaďme společně v našem regionu co nejvíc nových lip – našich národních stromů! Vyjádříme tak svou pospolitost i sepětí s předky a také můžeme společně vytvořit nový český rekord.

Stejnou věc – vysazování „lip republiky“ – dělávali i naši předkové. A dnes jejich lípy zdobí naši krajinu či přispívají k pěknému vzhledu našich měst a obcí. Navažte na tuto tradici i u Vás. Zasazením lípy můžete smysluplně vyjádřit svou sounáležitost a navíc také přispět k oficiálnímu zápisu do České knihy rekordů! K projektu se můžete zdarma připojit jednoduchou registrací nawww.lipyvysociny.cz. Plánujete-li vysadit ke 100. výročí republiky lípu/lípy, zaregistrujte se prosím již teď.

Hromadné sázení lip na Vysočině proběhne v období od 19. do 28. října 2018. Připojit se může každý, kdo má zájem připomenout si významné jubileum naší státnosti, vyjádřit sepětí s předky a udělat něco smysluplného – vysadit strom, který bude ozdobou krajiny ještě za mnoho let.

Národní strom můžete vysadit kdekoliv v Kraji Vysočina. Akce je určena pro města, obce, školy, spolky, ale i rodiny či jednotlivce. Stačí se předem zaregistrovat na stránkách www.lipyvysociny.cz a poté v daném období vysadit lípu. Registrujte se už teď. Mimo jiné také můžete něco hezkého vyhrát (vstupenky na muzikál, pobyt na Vysočině).

Podobnou příležitostí, jak oslavit 100 let české státnosti, je pak i projekt Agentury Dobrý den Český den s českými vlajkami, který si klade za cíl vyvěsit k 28. říjnu co nejvíc českých vlajek. Připojte se i k němu. Podrobnosti, včetně praktických tipů, co dalšího lze připravit ke 100. výročí naší republiky, najdete na www.nejvicvlajek.cz.

Mgr. Jakub Marek
Agentura Dobrý den Pelhřimov
www.lipyvysociny.cz
Tel.: 777 601 082